Ogłoszenia

Dyspensa od niedzielnej Mszy św. do 19.04.2020

MSZE ŚW. ODPRAWIANE BĘDĄ W NIEDZIELE MARCA W KOŚCIELE MBF I ŚW. ANTONIEGO W OBU ZAMÓWIONYCH INTENCJACH (PROSIMY O SKORZYSTANIE, BY ROZŁOŻYĆ ILOŚĆ PARAFIAN NA 2 KOŚCIOŁY)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020.03.29 Niedz.Wlk. Post 05

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli – Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do przeżywania Drogi krzyżowej i Gorzkich żali w naszych domach.
 2. Prosimy wszystkich o przestrzeganie wytycznych przekazywanych przez organy państwa i kościoła.
 3. Msze święte sprawujemy według normalnego rozkładu – w niedziele w także w kościele św. Antoniego – ale bez nabożeństw w tygodniu, Gorzkich Żali i Dróg Krzyżowych. W naszych domach odmawiajmy różaniec, śpiewajmy godzinki, rozważajmy Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale. W obecnej sytuacji niech nasze domy staną się świątyniami obecności Boga.
 4. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji chorych i opiekujących się chorymi.
 5. Codziennie o godzinie 20.30 modlitwa Różańcowa za Was w kościele św. Antoniego i o to samo Was prosimy. Trwajmy w duchowej łączności na modlitwie, każdy w swoim domu.
 6. Adorację Najśw. Sakramentu w kościele św. Antoniego w tym tygodniu, z racji przydzielonej dla naszej parafii intencji modlitewnej o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w naszej Archidiecezji ofiarujmy wraz z dowolną formą postu właśnie w tej intencji.
 7. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św. oraz podczas modlitwy różańcowej o 20:30. Można się także umówić indywidualnie na spowiedź z kapłanem w innym, dogodnym terminie.
 8. W piątek, dzień wspomnienia św. Ryszarda biskupa, polecamy w serdecznej modlitwie naszego drogiego solenizanta ks. Ryszarda, wypraszając dla niego zdrowie i potrzebne łaski.
 9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do nabywania świec Caritas, baranków i kartek świątecznych.
 10. Dzieci z Ogniska zapraszają do stoiska przy wejściu do kupienia stroików i kartek wielkanocnych, zrobionych własnoręcznie.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek rano odwiedzimy chorych w domach z posługą kapłańską. Okazja do spowiedzi św. w kościele MBF od 17:00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność łącząc się duchowo w ten wyjątkowy czas przez modlitwę różańcową w naszych domach. Msze św. wieczorne w piątek i sobotę w kościele MBF, a także w sobotę o 19:00 Msza św. trydencka w kościele św. Antoniego.
 12. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.
 13. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
 14. Prosimy o pozostawienie możliwości uczestniczenia we Mszach św. w Niedzielę Palmową w kościele rodzinom zamawiającym intencje. Do 12 kwietnia obowiązuje ograniczenie uczestników Mszy św. do 5 osób, nie wliczając kapłana i służby liturgicznej. Pozostałych prosimy o skorzystanie z udzielonej na te dni dyspensy i uczestniczenie w transmitowanych w środkach społecznego przekazu Mszach św. Palmy można także przynosić przez cały tydzień do poświęcenia, pozostawiając je na pierwszych ławkach w kościele.
 15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbara Jackowska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Rodzinie wyrażamy współczucie i wspieramy modlitwą. Wieczny odpoczynek …

Jubilatów i solenizantów, oraz wszystkich wspierających nas modlitwą i ofiarą otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

ks. Robert Szumowski

 

 

Comments are closed.