Ogłoszenia

 h

https://www.facebook.com/photo?fbid=2886153978272301&set=a.1420602128160834

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.02.21 Niedz. Wlk.Postu. 01

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 2. Zapraszamy pragnących wypraszać błogosławieństwo Boże dla swoich rodzin inną drogą, niż tradycyjna wizyta kolędowa kapłana w domu na spotkanie duszpasterskie w kościele:
 • dzisiaj zapraszamy mieszkańców z ulic: CEGIELNIANA, LEŚNA, HARCERSKA, SETNA, OFIAR KATYNIA, BOLESŁAWA CHROBREGO, PUŁASKIEGO – z racji nabożeństwa gorzkich żali zapraszam na godz. 17:00
 • W ostatnią niedzielę zapraszamy mieszkańców pozostałych ulic, oraz tych, którzy nie mogli być na wyznaczonej niedzieli. – także na godz. 17:00
 1. Od dziś w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na gorzkie żale o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.
 2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po porannej Mszy św. w kościele św. Antoniego oraz w kościele MBF o 17:30 i po wieczornej Mszy św. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 3. Zachęcamy do podjęcia postanowień okresowej abstynencji i innych wyrzeczeń celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Nasze postanowienia można uwiecznić w parafialnej księdze trzeźwości, przy obrazie MBF. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich.
 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 16.30.
 5. Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania (klasy 6, 7 i 8 SP) zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 28 lutego o godz. 16.30.
 6. Polecamy prasę religijną u ministrantów.

Jubilatów i solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać.

 1. Kto nie mógł przyjąć znaku rozpoczęcia czasu pokuty i nawrócenia w środę popielcową, może przyjąć znak posypania głowy popiołem zaraz po Mszy św.
 2. Od środy popielcowej trwa akcja „POKUTA RODZIN NINIVA„, która zakończy się WIELKĄ SOBOTĄ – 3 kwietnia. Jest to zaproszenie do pokuty przeżywanej RODZINNIE. PRAGNIEMY PRZEPRASZAĆ ZA GRZECHY ofiarując naszą pokutę Bogu przez ręce i NIEPOKALANE SERCE MARYI. Każdego dnia podejmujemy dobry uczynek, oraz drobne wyrzeczenie, które ofiarujemy dla któregoś członka rodziny. Codzienna modlitwa 1 dziesiątką różańca. Więcej szczegółów na stronie internetowej w zakładce z ogłoszeniami.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI DO WIECZNOŚCI : śp. Witold CZEBOTOROWICZ, śp. Halina CZAPLA. Pamiętajmy o nich w modlitwach, oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek …

ks. Robert Szumowski

Comments are closed.