Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.11.17 Niedz.Okr. Zw.33

 1. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas codziennych nabożeństw wypominkowych.
 2. Polecamy prasę religijną u ministrantów. „Gość niedzielny” w nowej cenie – 6 zł. Tygodnik „Niedziela” bez zmian w cenie 5 zł.
 3. Nasze Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne utrzymywane jest z datków wiernych. Nasza parafia wpłaca – wg liczby mieszkańców – 5800zł rocznie. Proszę o składanie ofiar na Seminarium w kopertach, które można zabrać przy sklepiku parafialnym.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych dzisiaj o godz. 16:00 w sali domu parafialnego.
 5. W imieniu organizatorów zapraszamy dzieci i młodzież do współtworzenia zespołu Hosanna, który po raz trzeci poprowadzi wspólny śpiew kolęd i pastorałek, podczas POLA PASTERZY 5 STYCZNIA. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 24 listopada o 11:00 w świetlicy przy kancelarii parafii św. Ap. Piotra i Pawła.
 6. W czerwcu 2012 r. zakupiłem za 19 tys. zł busa, który służy na różne wyjazdy dla grup parafialnych, dzieci, młodzieży i dorosłych oraz do przewozu towarów. Dziś bus ma już 21 lat, jest zadbany i sprawny, ale pochłania środki pieniężne na remonty. Z czasem maleje także jego bezawaryjność i cena sprzedaży. Zwracam się z prośbą do osób prowadzących prywatne firmy o pomoc w zaciągnięciu kredytu bankowego na zakup nowszego busa. Prócz stałego zatrudnienia jako kapelan szpitala nie mam udokumentowanych dochodów, wystarczających dla banku na udzielenie kredytu. Spłacając zaciągniętą przez kogoś pożyczkę, udzielam pisemnej gwarancji z zabezpieczeniem w wypadku nie wywiązania się z umowy w postaci przejęcia zakupionego samochodu.
 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

 1. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

ks. Robert Szumowski

Comments are closed.