Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.05.19 Niedz.Wielkanocy.05

  1. Dziękujemy Rodzicom i Bierzmowanym za zaangażowanie w przygotowanie kościoła do uroczystości udzielenia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej naszej młodzieży. Diakoni porządkowej za posprzątane kościoła, a muzycznej za posługę podczas uroczystości. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy Bierzmowanych i ich rodziny do wspólnego świętowania przy ognisku. Zapraszamy także przygotowujących się do przyjęcia tego Sakramentu.
  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17:30. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
  3. ZAPRASZAMY JUBILATÓW obchodzących swoje rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa w kwietniu i maju, na Mszę św. w sobotę 25 maja o godz. 18.00 do kościoła św. Antoniego. Po Eucharystii i krótkiej adoracji zapraszamy MAŁŻEŃSTWA I WSZYSTIE OSOBY ZAINTERESOWANE do salki na plebani, na spotkanie, herbatę i domowe ciasto. Prosimy wpisać się na listę Jubilatów, wyłożoną przy obrazie MBF, lub bezpośrednio przed Mszą św. Jubileuszową.
  4. W maju po raz kolejny przyjedzie do Polski brat Elia Cataldo, współczesny włoski mistyk i stygmatyk. Od 28 maja do 3 czerwca odwiedzi Dębno, Gorzów, Szczecin, Włocławek, Łódź, Justynów, Warszawę i Radom. Swoją wizytę rozpocznie w naszej parafii we wtorek, 28 maja br. o godz. 16.00. W ramach spotkania przewidziana jest Msza św. około godz. 18:00, w której będzie uczestniczył brat Elia. Posłannictwem brata Elii jest mówienie ludziom o Bogu w sposób najprostszy, nauczanie o modlitwie płynącej z serca oraz życiu zgodnym z nauką Jezusa zawartą w Ewangeliach.
  5. Informacje dla rodziców i dzieci I Komunijnych: Zapraszamy do udziału w Białych niedzielach w strojach komunijnych – przez wszystkie niedziele do wakacji.
  6. Informacja dla rodzin i dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Komunię św. rok temu: rocznicę I Komunii św. przeżywać będziemy w niedzielę 9 czerwca o godz. 12:30.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia u ministrantów.

Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

ks. Robert Szumowski

Comments are closed.