Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.09.22 Niedz.Okr. Zw.25

 1. Akcja POLA NADZIEI – wolontariusze ze szkoły w Barnówku rozprowadzać będą dziś po Mszy św. cebulki żonkili w cenie minimalnej 1,5 zł. Dochód ze sprzedaży wrzucany do puszki przeznaczony zostanie na pomoc chorym w hospicjum św. Kamila w Gorzowie. Za każdy dar pomocy dziękujemy.
 2. Dzieci szkolne, które dały ks. Sylwestrowi swoje podobizny do Legitymacji ucznia Pana Jezusa mogą odebrać gotowe legitymacje w zakrystii.
 3. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Msza św.  a po niej na spotkanie w sali domu  parafialnego.
 4. Na Msze św. Trydenckie zapraszamy w tym tygodniu o godz. 7.00 w poniedziałek, wtorek i czwartek.
 5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 23 IX –  św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

 1. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Częstochowy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w jutrzejszy poniedziałek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.
 2. Dzieciom przypominamy o konkursie na przytulankę „Mój Anioł Stróż”. Anioły trzeba przynieść do kościoła w przyszłą niedzielę (29 września).
 3. Zapraszamy JUBILATÓW obchodzących swoje rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa w miesiącu WRZEŚNIU Msza św rozpocznie się 28 września o godz.18.00 w kościele św. Antoniego. Po Mszy św. zapraszamy MAŁŻEŃSTWA I WSZYSTKICH OBECNYCH do ,,Robertówki” na ognisko, domowe ciasto i wspólną rozmowę. Prosimy o wpisanie się na listę Jubilatów dzisiaj, lub w sobotę przed Mszą św. Jubileuszową.
 4. Poradnictwo Rodzinne oraz Stowarzyszenie In Corde zaprasza wszystkich do obejrzenia wystawy prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. W placówce przy ul. Chojeńskiej 6a w Dębnie prowadzona jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Dębno. Terapia odbywa się w 6-ciu pracowniach o profilu: plastycznym, komputerowo- muzycznym, wikliniarskim, stolarskim, dziewiarsko- krawieckim, oraz kulinarnym. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia osobom niepełnosprawnym rozwijanie swoich umiejętności i talentów, a także przygotowuje dożycia w środowisku społecznym. Konieczne jest ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin placówki codziennie w godzi. od 8.00 – 14.00. Prace uczestników będzie można kupić po zakończonej wystawie w placówce.
 5. Stowarzyszenie ”In Corde ” Ośrodek Pomocy Rodzinie w tym tygodniu zaprasza na dyżury z Psychologiem/Terapeutą systemowym we wtorek, a w czwartek z Doradcą rodzinnym, w godzinach od 17.00 – 19.00. Pokój 61 nad Oratorium przy Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie.
 6. w Polsce, po raz kolejny, jest organizowana akcja modlitewna „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, która odbędzie się w sobotę, 28 września br. O godz. 15.00 prosić będziemy pod krzyżem na Os. Waryńskiego w Dębnie o miłosierdzie dla świata, modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. Kurs Alpha – jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Stałe trzy elementy to: posiłek, wykład, dyskusja. Spotkania są bezpłatne. Najbliższy termin i miejsce to 23.09, godz. 19:00, Restauracja „Kręgielnia” ul. Fabryczna 1 w Kostrzynie nad Odrą. Zapraszamy w imieniu prowadzących: Katolickiej Wspólnoty „Nowe Jeruzalem”
 8. Dzisiaj po każdej Mszy św. prosimy wszystkich o podejście do prezbiterium, aby zrobić wspólne zdjęcie do kalendarza parafialnego, który planujemy wydać na przyszły rok. Przypominamy, że każdy z nas tworzy swoją osobą naszą wspólnotę parafialną, dlatego chciejmy ubogacić się wzajemnie obecnością na wspólnej fotografii.
 9. W minionym tygodniu ODSZEDŁ DO WIECZNOŚCI w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Przemysław RADACKI. Rodzinie wyrażamy współczucie i wspieramy modlitwą: Wieczny odpoczynek …

ks. Robert Szumowski

Comments are closed.