Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE               2020.01.26 Niedz.Zw.03

 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Początek o 17:00, w sobotę 11:00:
LEŚNA 25-31; CHROBREGO 21-39 nieparzyste; ZALESIE Poniedziałek
CHROBREGO 22-48 parz.; 41-49 nieparz. USŁUGOWA, CEGIELNIANA Wtorek
HARCERSKA Środa
KONOPNICKIEJ Czwartek
DROGA ZIELONA, GŁOWACKIEGO, RZEMIEŚLNICZA, KOLEJOWA Piątek
WŁOŚCIAŃSKA; SPOKOJNA, MAŁA Sobota od 11:00

Ministranci zawiadamiają o kolędzie dnia poprzedzającego wizytę kolędową i zapisują adresy rodzin, które chcą przyjąć kapłana. Ma to służyć usprawnieniu kolędy. Porządek odwiedzin rozpisany do końca kolędy dostępny jest także na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeń.

 1. Wieczorne Msze św. na czas kolędy w dni powszednie odprawiane będą od poniedziałku do czwartku o godz. 16:00. W piątek i sobotę o 18:00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Po Mszy św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP różaniec i czuwanie uwielbieniowe z modlitwą o zdrowie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Jacek Skowroński.
 3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Drogim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia i wszelkich łask od Boga.

 1. Polecamy prasę religijną u ministrantów.
 2. Zachęcamy juz dziś do skorzystania z Sakramentu Pokuty i naprawienia relacji w rodzinach, bo tylko wtedy ma sens „Dzień Zakochanych Małżeństw i Narzeczonych„. Już po raz piąty w Dębnie -16 lutego w obu kościołach parafialnych Msze św. z odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich: o godz. 11.00 w naszej parafii, natomiast o godz. 12.30 u Matki Bożej Fatimskiej. Natomiast tradycyjnie potem od godz. 14.00 spotkanie w Panoramie połączone z Balem dla Zakochanych (już można rezerwować miejsca) Więcej inf. na plakatach w gablocie. Aneta Dobropolska
 3. Do pomocy w uprzątnięciu choinek z kościołów i zdemontowaniu szopek zapraszamy młodzież i dorosłych w sobotę 1 lutego o godz. 9.15.
 4. Po raz ostatni zapraszamy do wspólnego, wielopokoleniowego śpiewania kolęd, tym razem przy ognisku – w niedzielę 2 lutego godz. 16.00 w ROBERTÓWCE.
 5. Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszamy na spotkanie w dzisiaj na godz. 15:30 do sali domu parafialnego. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy także dziś do sali domu parafialnego na godz. 17:30. Prelekcje wygłosi pani dr Grażyna Kowalczyk. Dla pełniejszej owocności czekającego nas spotkania zapraszamy obojga rodziców dzieci i młodzieży.

ks. Robert Szumowski

Comments are closed.