Ogłoszenia

Audiobook

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.07.25 Niedz.Okr. Zw.17

  1. Dzisiaj, z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, po Mszy Świętej o godz. 11:00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przeżywamy dziś w Kościele w Polsce dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Caritas naszej Archidiecezji organizuje przykościelną zbiórkę do puszek, po wszystkich Mszach Świętych
  2. Zapraszamy wszystkie parafie, mieszkańców miast i miasteczek, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy, gospodarzy wraz z kapłanami do udziału w modlitwie dziękczynnej za chleb codzienny i plony na polskiej ziemi podczas Dożynek Archidiecezjalnych, które odbędą się we współorganizacji z Gminą Stare Czarnowo i Zakładem Doświadczalnym Instytutu Zootechniki, w parafii pw. NSPJ w Kołbaczu, w niedzielę, 29 sierpnia br., według następującego programu:

13.30 – Prezentacja Wieńców Dożynkowych (przed kościołem)

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 – Msza Święta dziękczynna (scena przed kościołem)

17.00 – Część artystyczna i wspólna biesiada występ zespołu folklorystycznego Pyrzyczanie,

występ chóru Con Amore z Zespołu Szkół w Kołbaczu, degustacja regionalnych potraw.

  1. W przyszłą pierwszą niedzielę sierpnia ZMIANA INTENCJI I TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA po Mszy św. o godz. 11:00.
  2. 1 sierpnia będziemy obchodzili rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  3. 12 września 2021r. odbędzie się w WARSZAWIE Beatyfikacja Kardynała STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Mieszkańcy Dębna i Dębnowskie Stowarzyszenie „S O K Ó Ł” pragnie włączyć się do tej uroczystości ufundowaniem pamiątkowej tablicy przy Kościele Św. Antoniego w Dębnie. Jeśli Mieszkańcy Dębna a także Przedsiębiorcy czują potrzebę współuczestnictwa w tej uroczystości i wspomóc finansowo przygotowanie pamiątkowej tablicy, prosimy przekazać dobrowolne kwoty na konto Stowarzyszenia nr 95706500020652342160040001. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu jako WIELKIEMU POLAKOWI, który umiłował jak nikt inny POLSKĘ, NASZĄ OJCZYZNĘ i naszą MATKĘ, należy się nasza wdzięczność i pamięć o NIM. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i włączenie się w to nasze dębnowskie małe dzieło dla uczczenia WIELKIEGO POLAKA.
  4. Polecamy nowe numery tygodników katolickich u ministrantów
  5. W minionym tygodniu ODSZEDŁ DO WIECZNOŚCI W NASZEJ PARAFII: śp. Mariusz Nahalewicz. Pamiętajmy o nim w modlitwach, oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek …

Ks. Robert Szumowski

 

Comments are closed.