Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022.01.23 Niedz.Okr.Zw.03

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
  2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. Tym, którzy odeszli do wieczności, wypraszajmy dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  4. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

  1. Polecamy nowe numery tygodników katolickich u ministrantów.
  2. Podczas wielkiej wojny, ludzie potrzebowali nadziei. Doświadczyli cudu”. Tymi słowami zachęcają nas autorzy Filmu „FATIMA” do jego obejrzenia. Serdecznie zapraszamy na seans najnowszej ekranizacji Objawień Fatimskich – o Patronce naszej parafii, we wtorek 25 stycznia  o godz. 14:00 w Dębnowskim Ośrodku Kultury. Bilety w cenie 16 zł można nabyć w zakrystii i u Pani Elżbiety – nr telefonu na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  3. Ogłoszenie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego udziału we Mszy św. Poświęcenie medalików w przyszłą niedzielę 30 stycznia na Mszy św. o 12:30.
  4. Ogłoszenie dla młodzieży z klas 8-mych. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę 30 stycznia o godz. 16:00 w sali domu parafialnego.
  5. W minionym tygodniu PAN BÓG POWOŁAŁ DO WIECZNOŚCI w naszej parafii: śp. Grzegorza LIPIŃSKIEGO, śp. Mirellę ARCZYŃSKĄ, śp. Eugeniusza NIERADKO, oraz śp. Mieczysław TARASIEWICZA, którego pogrzeb odbędzie się we poniedziałek o godz. 14:00. Rodzinom wyrażamy współczucie i wspieramy modlitwą. Zmarłym wypraszajmy dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

Módlmy się o pokój na Wschodzie. Potężna niebios Królowo …

 

Ks. Robert Szumowski

Comments are closed.