Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.04.18 Niedz. Wielkanocna. 03

  1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Teresę Łazowską – Franciszkankę Rodziny Maryi, by dać nam gorącą zachętę do zapoznania się i przyjęcia Jedynego w historii Kościoła uznanego Orędzia Boga Ojca, danego przed II wojną światową we Francji.
  2. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00.
  4. Dzisiaj – na zakończenie TYGODNIA Miłosierdzia po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na działalność Caritas w naszej diecezji i naszej parafii. Zechciejmy naszą hojnością wyrazić pragnienie pomocy uboższym od nas, jako wyraz naszej praktycznej miłości bliźniego.
  5. Jeśli ktoś zna osobę potrzebującą wsparcia w postaci produktów żywnościowych, prosimy ich skierować, lub dla nich odebrać produkty w naszym Ognisku przy kościele św. Antoniego dzisiaj o 13:30.
  6. Od jutra, zapraszamy w dni powszednie na poranne i wieczorne Msze św. do kościoła św. Antoniego.
  7. Mężczyźni wspólnoty różańcowej zapraszają pozostałych panów na modlitwę w czwartki po wieczornej Mszy św. w kościele MBF.
  8. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  1. Polecamy nowe numery tygodników katolickich u ministrantów i obrazy ze św. Józefem przy wyjściu.
  2. W minionym tygodniu ODESZLI DO WIECZNOŚCI: śp. Iwona RUDZIŃSKA, śp. Stanisław ŻURAWSKI, którego pogrzeb odbędzie się w jutro o godz. 11:00, śp. Halina WAŁEK, której pogrzeb odbędzie się w jutro o godz. 14:00. Pamiętajmy o nich w modlitwach, oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek …

 

Ks. Robert Szumowski

 

 

Comments are closed.